marca 03, 2017

H2O infuzyjne płatki S.O.S. pod oczy | Yonelle

Płatki pod oczy to fantastyczny kosmetyk, po którego sięgam od ponad roku regularnie. Ktoś, kto je wymyślił wiedział co robi, bo jeśli się ich raz spróbuje, to ciężko zrezygnować. Są bardziej skoncentrowane od kremów pod oczy, działają zatem intensywniej i choć efekt przy jednorazowym użyciu nie jest długotrwały, to jednak warto po nie sięgać. Ich działanie można porównać z działaniem maseczek - efekt jest natychmiastowy. W zależności od rodzaju zawartych w nich składników aktywnych (kwas hialuronowy, peptydy, witamina C, kolagen, wyciągi roślinne) nawilżają skórę, wygładzają, napinają, likwidują zmęczenie a często opuchnięcia. Z reguły korzystam z nich przynajmniej raz w tygodniu i wówczas efekty utrzymują się w czasie ale nawet jednorazowe użycie, np. przed wielkim wyjściem jest wskazane, ponieważ taki zabieg nawilży i ujędrni skórę pod oczami. Obecnie na rynku występuje ich wiele a ja z przyjemnością odkrywam kolejne. Dotychczas korzystałam z płatków dostępnych w każdej drogerii, najczęściej hydrożelowych, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i w przypływie euforii postawiłam na H2O infuzyjne płatki S.O.S. pod oczy Yonelle. Czy warto inwestować? Moim zdaniem tak!

pielęgnacja twarzy

Okazuje się, że oprócz składników aktywnych, którymi nasączone są płatki duże znaczenie ma materiał, z którego są wykonane. Płatki Yonelle w odróżnieniu od hydrożelowych wykonane zostały z cienkiego materiału z biowłókien pochodzenia naturalnego, który producent definiuje jako "trójwymiarowa siateczka bio-włókienek" wykorzystywana również w procedurach medycznych. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej przylegają do skóry i nie przemieszczają się w trakcie zabiegu. Ponadto pozytywnie zaskoczył mnie ich kształt - niby podobna "łódeczka" ale zdecydowanie lepiej wyprofilowana, obejmująca całą dolną powiekę łącznie z obszarem powstawania tzw. "kurzych łapek". Na plus również opakowanie - wewnątrz płatki umieszczone są w wyprofilowanej względem nich formie, co powoduje stabilność i brak przemieszczania się wewnątrz opakowania.     

pielęgnacja okolic oczu

Co istotne, płatki dodatkowo zabezpieczone są z każdej strony warstwą ochronną, którą należy zdjąć przed aplikacją na skórę. Najpierw usuwamy warstwę z jednej strony, starannie przyklejamy płatek pod okiem i ostrożnie, tak aby się nie odkleił, usuwamy zewnętrzną warstwę ochronną. Po usunięciu obydwu warstw, to co pozostaje, to cienka siateczka maksymalnie wypełniona substancjami aktywnymi: 3 peptydy, kwas hialuronowy i alginowy. Priorytet marki Yonelle to poprawa skuteczności działania kosmetyków dzięki zwiększeniu wnikania w skórę substancji aktywnych, stąd infuzyjne płatki pod oczy wyposażone zostały w innowacyjny system nawadniania skóry, który producent nazywa "zasadzką na wodę".
Innowacyjny system nawadniania skóry, złożony z 11 biologicznie czynnych składników i 6 różnych form kwasu hialuronowego. Infuzyjnie "zwabione" cząsteczki H2O zostają uwięzione w skórze jak w pułapce bez wyjścia, stanowiąc źródło życia dla komórek. Nawilżenie naskórka może wzrastać nawet dwukrotnie i długo się utrzymywać dzięki kompensowaniu powszechnie występującego deficytu witaminy D w skórze.

płatki pod oczy

Płatki Yonelle działają rewelacyjnie! Spektakularnie nawilżają, usuwają oznaki zmęczenia, wygładzają, napinają i rozjaśniają skórę. Polecane jako dwutygodniowa, intensywna kuracja anti-aging lub jednorazowy zabieg "przed wyjściem".
Kolejna kwestia przemawiająca za tym, że mamy do czynienia z produktem profesjonalnym i innowacyjnym to fakt, że płatki są bardzo mocno nasączone, wręcz pływają w płynnym produkcie. Moim zdaniem taka ilość z powodzeniem wystarczyłaby na dwie aplikacje. Producent zaleca aplikację płatków na 15-20 minut a pozostały nadmiar wklepać w skórę. W rzeczywistości w opakowaniu pozostaje tyle płynu, że w czasie pozostawania płatków na skórze można przynajmniej dwukrotnie aplikować płynne serum na płatek - a i tak go jeszcze pozostanie. Co wówczas robię? Pozostałość aplikuję na szyję i dekolt. 
 
Yonelle

Pierwsze użycie płatków pod oczy Yonelle diametralnie zmienia obraz dotychczasowej tego typu pielęgnacji. Żadne płatki pod oczy, które miałam dotychczas nie były tak skuteczne, a zarazem przyjemne w aplikacji, jak te. To kolejny produkt marki, który poprzeczkę stawia bardzo wysoko!

Znasz? Jeśli nie, to ja polecam!

Pozdrawiam serdecznie, Aga :)


Copyright © 2017 Kosmetyki z Mojej Półki