Powiedz NIE trądzikowi !!! z Effaclar DUO [+] La Roche Posay

Powiedz NIE trądzikowi !!! z Effaclar DUO [+] La Roche Posay

„Trądzikowcy” nie mają łatwo – coś o tym wiem…

O tym kremie pisali już chyba wszyscy, więc długo zastanawiałam się czy wtrącić swoje „trzy grosze” w tym temacie, no ale jeśli ktoś boryka się z trądzikiem i otwarcie się do tego przyznaje, to z całą pewnością właśnie na takie kosmetyki zwraca szczególną uwagę. Kuracja, o której pisałam TUTAJ KLIK jest jednym z najczęściej czytanych wpisów na moim blogu, więc czuję się odpowiedzialna za to co piszę w odniesieniu do niej. Jak ogólnie wiadomo, jeżeli leczymy trądzik antybiotykami, bo zwykłe dermokosmetyki po prostu sobie już z tym problemem nie radzą, to oprócz zastosowania leków musimy zainwestować w wiele preparatów pomocniczych, m.in. krem do skóry trądzikowej dopasowany również do pozostałych potrzeb naszej skóry, płyn/żel do odpowiedniego oczyszczenia twarzy, tonik/woda termalna, krem nawilżający, no i przydałby się jakiś niezły podkład, fluid, krem BB czy CC, który choć trochę zakryje nam te mało estetyczne niedoskonałości.
Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam trochę o kremie, który aktualnie jest bezsprzecznie najlepszą pozycją na rynku w dziedzinie kremów przeciwtrądzikowych – Effaclar DUO [+] z asortymentu La Roche Posay. Z tego co zdążyłam się już zorientować to pewne wiodące marki dermokosmetyczne próbują iść za tym samym ciosem i udoskonalają swoje linie kosmetyczne do walki z trądzikiem, czy im się to uda tak jak to się udało LRP, zobaczymy? Póki co Effaclar DUO [+] nie ma sobie równych w tym zakresie.

Effaclar DUO [+] to krem do pielęgnacji skóry wrażliwej, tłustej i trądzikowej zwalczający niedoskonałości, zatkane pory i przebarwienia potrądzikowe. Opakowanie produktu to prawdziwa skarbnica wiedzy, więc informacje tam zawarte muszą pojawić się i tutaj. Więc cytuję:
 Kompletna pielęgnacja dla skóry trądzikowej o wzmocnionej skuteczności, zwalczająca:
  • Uporczywe niedoskonałości – Piroktonian Olaminy o działaniu antybakteryjnym, aby przeciwdziałać niedoskonałościom. Niacynamid i woda termalna o działaniu łagodzącym.
  • Zatkane pory – LHA TM (Lipohydroksykwas) oraz kwas linolowy, aby odblokować pory i eliminować martwe komórki odpowiedzialne za ich zatykanie. 
  • Przebarwienia potrądzikowe – INNOWACJA Ceramid Procerad TM przeciw podrażnieniom, aby zwalczać powstawanie przebarwień potrądzikowych.
Rezultaty:
  • po 24 godzinach: niedoskonałości są mniej widoczne
  • po 8 dniach: niedoskonałości są znacznie zredukowane
  • po 4 tygodniach: pory są odblokowane, powierzchnia skóry jest wygładzona, nadmiar sebum i błyszczenie zmniejszone.  
Nowa konsystencja: nietłusty, długotrwale matujący żel – krem. Szybko się wchłania, nawilża przez 24h. Hipoalergiczny. Doskonała baza pod makijaż. Nie powoduje powstawania zaskórników.
Sposób użycia: Nakładać rano i/lub wieczorem na twarz oczyszczoną żelem Effaclar.

 

Skład: Aqua/Water, Glycerin (!), Dimethicone, Isocetyl Stearate, Niacynamide (!), Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Silica (!), Ammonium Polyacryldimethyltauramide/Ammonium Polyacryloydimrthyl Taurate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Potassium Cetyl Phosphaate, Zinc PCA (!), Glyceryl Stearate SE (!), Isohexadecane, Sodium Hydroxide, Myristyl Myristate, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Nylon-12, Poloxamer 338, Linoleic Acid (!), Disodium EDTA, Capryloyl Salicylic Acid (!), Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Polysorbate 80, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Salicylic Acid (!), Piroctone Olamine, Parfum/Fragrance.
Pojemność: 40ml
Cena: +/- 60zł

O kremie Effaclar DUO [+] rozmawiałam z dermatologiem dość długo, właściwie to dłużej niż o lekach, które mi przypisał, bo jak wiadomo dermokosmetyki są w wolnej sprzedaży. Zadziwiające jest, że ten produkt ma tak doskonale przemyślaną recepturę – zabrzmiało jak w przypadku kosmetyków eco, ale nie, to z całą pewnością nie jest kosmetyk ekologiczny, co nie znaczy, że zły. Wręcz przeciwnie, jest prawdziwą bombą w walce z trądzikiem, łojotokiem, zaskórnikami i plamami potrądzikowymi. Skład jest bardzo dobrze „skomponowany” pod kątem każdego z w/w problemów. I choć z reguły nie analizuję tego typu kosmetyków (na swój roboczy sposób oczywiście, bo nie mam żadnego doświadczenia zawodowego w tym zakresie), to jak spojrzymy na skład, to znajdziemy tam te składniki, które powinny nas głównie interesować w przypadku problemów skórnych wyliczonych powyżej.

Na drugim miejscu mamy glicerynę, która jak wiadomo w głównej mierze odpowiedzialna jest za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Poza tym ma zdolność przenikania przez naskórek, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania, ułatwiając pozostałym składnikom lepsze wniknięcie w warstwę właściwą skóry – toruje im drogę.
Kolejno godnym zauważenia jest niadynamid / wit. B3 – to bardzo cenny składnik preparatów kosmetycznych posiadający szerokie spektrum możliwości, m.in. zwiększa nawilżenie i tym samym elastyczność skóry, wpływa na produkcję kolagenu, działa więc przeciwzmarszczkowo, pełni funkcje antyoksydanta, sprzyja gojeniu i regeneracji skóry, czy wreszcie działa przeciwtrądzikowo, reguluje wielkość porów skóry i skutecznie zmniejsza łojotok.
Z kolei krzemionka / Silica pomimo, że występuje w kosmetykach jako stabilizator wpływając na konsystencję, lepkość preparatu to przede wszystkim dzięki swoim właściwościom matującym wykorzystywana jest głównie w kosmetykach do pielęgnacji skór tłustych i mieszanych.
Cynk / Zinc PCA również ogranicza nadmierne wydzielanie łoju, reguluje produkcję sebum ograniczając tym samym powstawanie trądziku. Wykazuje działanie antybakteryjne, ściągające i wysuszające.
Glyceryl Stearate SE jest co prawda emulgatorem, ale oprócz tego, że „tworzy” emulsję ma również działanie nawilżające i natłuszczające skórę.
Kwas linolowy / Linoleic Acid należy do rodziny kwasów omega-6 i również odpowiada za nawilżenie skóry i jej regenerację, poza tym wykazuje działanie zmniejszające przebarwienia skórne, także te potrądzikowe.
Z kolei kwas kapriolowo – salicylowy / Capryloyl Salicylic Acid jest kwasem należącym do grupy beta-hydroksylowych BHA, który delikatnie złuszcza zrogowaciałe warstwy naskórka, pozwalając tym samym na efektywniejsze działanie pozostałym składnikom.
Gdzieś tam pod końcem składu widzimy jeszcze kwas salicylowy / Salicid Acid, który również jest przedstawicielem kwasów grupy BHA, który podobnie jak poprzednik wykazuje działanie złuszczające usuwając zbędne warstwy zrogowaciałego naskórka.
Wszystkie powyższe składniki stanowią doskonałą równowagę pomiędzy złuszczaniem, a nawilżaniem skóry twarzy, co jest jedyna drogą do zachowania odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy, szczególnie tłustej i trądzikowej, której oprócz ciągłego złuszczania musimy zapewnić intensywne i dogłębne nawilżenie. I nie zapominajmy, że wszystkie produkty marki LRP zawierają wodę termalną z LRP bogatą w selen, która posiada klinicznie udowodnione właściwości łagodzące, przeciwdziałające
podrażnieniom.

W praktyce krem zamknięty jest w miękkiej plastikowej tubce ze standardowym korkiem, co znacznie ułatwia nam jego wydobycie. Konsystencję określiłabym jako kremowo – żelowa, biała, lekko przeźroczysta i bardzo lekka „w dotyku”, pod żadnym pozorem nie tłusta. Po nałożeniu na twarz szybko się wchłania i rzeczywiście długotrwale matuje. Jest bardzo dobrą bazą pod makijaż, ale użyty w małej ilości – jeżeli nałożymy na całą twarz za dużo kremu to oczywista sprawą jest wówczas rolowanie i słaby efekt makijażu.
Aktualnie stosuję krem raz dziennie – na noc, ale nie ma przeciwwskazań aby używać go dwa razy dziennie. Proponuję częstotliwość jego aplikacji uzależnić od zmian trądzikowych i jeżeli mamy wysyp „niespodzianek” to wkraczać intensywniej. Krem można stosować punktowo, na strefę T czy nawet na całą skórę twarzy – tutaj również powinna być zachowana interpretacja aktualnych potrzeb skóry.
Kuracja tym kremem daje naprawdę pozytywne efekty i tutaj deklaracja marketingowa Producenta jest jak najbardziej prawdziwa: już po tygodniu stosowania niedoskonałości na skórze twarzy są w znacznym stopniu zredukowane, po miesiącu powierzchnia skóry jest wygładzona, pory mniej widoczne a cała twarz jakby wygładzona. Na duże uznanie zasługuje fakt, że krem oprócz niwelowania niedoskonałości, również nawilża skórę. Stosowałam wiele kremów tego typu, ale praktycznie każdy wymagał dodatkowego użycia kremu nawilżającego. W przypadku Effaclar DUO [+] możemy sobie to darować – oczywiście ja nie zapominam nałożyć codziennie rano serum lub kremu nawilżającego.

Na opakowaniu kremu dumnie pojawia się treść: innowacja , i bardzo dobrze, bo to naprawdę krem innowacyjny łączący w sobie wiele zalet i będący sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem. Ja mówię trądzikowi NIE, a Ty? Jeżeli masz trądzik, to ten krem na pewno Cię nie zawiedzie.
W rodzinie Effaclar znadują się również inne bardzo ciekawe pozycje takie jak: przeciwdziałający powstawaniu niedoskonałości Effaclar K, matujący skórę Effaclar MAT, preparat punktowy A.I. czy kojący krem nawilżający Effaclar H. Całość zamykają żele do mycia twarzy Effaclar.
Pozdrawiam, Aga.
Powrót na górę